Baltin

Wyśmienita lokalizacja

Poznaj miejsce, które pozwoli na odpoczynek od codziennych obowiązków o każdej porze roku!

Więcej
Położenie

SUN w doskonały sposób wykorzystuje walory swojego otoczenia. Znajduje się blisko pięknych plaż (kilka minut spaceru przez las), a zarazem z dala od turystycznego zgiełku – na granicy z obszarem Natura 2000, w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej. Mieszany las niepostrzeżenie wdziera się na teren inwestycji.

Ustronie Morskie jest kameralną miejscowością i ulubionym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Badania pokazują, że z roku na rok coraz chętniej wybieramy mniejsze, urokliwe zakątki jako cele wakacyjnej podróży, gdzie unikniemy przepełnionych plaż oraz miejskiego gwaru i tłoku.

Najciekawsze atrakcje
Kołobrzeg

Ustronie Morskie sąsiaduje z Kołobrzegiem – najbardziej popularną miejscowością turystyczną na polskim wybrzeżu. Jeśli zapragniesz spaceru po słynnym molo albo wspinaczki na latarnię morską, to wystarczy 10 min jazdy samochodem i znajdziesz się w centrum tętniącego życiem miasta.

Przystań rybacka

Każdy kto kiedykolwiek był nad polskim morzem wie, że ryba z dobrej smażalni smakuje tutaj wyjątkowo. Najlepsza jest oczywiście świeża, prosto z kutra! W Ustroniu Morskim takich nie brakuje.

Skansen chleba

Budynek skansenu stylizowany jest na XIX-wieczną chatę. Można tu skosztować staropolskiego jadła oraz samodzielnie upiec chleb w piecu opalanym drewnem.
Poza tradycyjnym wypiekiem pieczywa, oferta skansenu, to również ciekawe prelekcje dotyczące historii młynarstwa i piekarnictwa.

Walory naturalne
Piękna plaża

Piękna plaża, to chyba największa atrakcja miejscowości, bowiem to dla niej w szczególności nadciągają tu tłumy turystów spragnionych morskich i słonecznych kąpieli.

Wyznaczone jest tu letnie kąpielisko, obejmujące aż 2100 metrów linii brzegowej, z szeroką, piaszczystą i czystą plażą.

Dodatkowym atutem jest również malowniczy klif oraz dwa mola spacerowe, z których obserwować można odległe po horyzont morskie fale oraz poczuć wspaniały nadmorski klimat.

Woda w tym regionie należy do najczystszych na polskim wybrzeżu bałtyckim.

Wspaniałe trasy piesze i rowerowe

Od niedawna każdy odwiedzający środkowe wybrzeże ma do dyspozycji ścieżkę rowerową będącą częścią miedzynarodowej trasy nadmorskiej R10. Bez problemu będziesz mógł się zatem wybrać na krótką przejażdżkę do Kołobrzegu lub w dłuższą trasę w kierunku Mielna.

Bezpośrednie sąsiedztwo terenów leśnych zapewni mnóstwo możliwości do relaksujących spacerów i joggingu.

Lokalizacja

Poznaj Ustronie Morskie z zielonej perspektywy

W okolicy

Restauracja
Aquapark Helios
Wesołe miasteczko
Przystań rybacka
Amfiteatr
Skansen Chleba
Promenada spacerowa
Trasa rowerowa